Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji w Polityce plików cookies.

License Key Error.
[Running in limited mode] [Help]

Czerwiec
P W S C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
             
LogoLogo

Pompy ciepła 

Pompa cieplna działa na zasadzie pobierania ciepła z zewnętrznego (grunt, woda powietrze) źródła energii o niskiej temperaturze (-5 - +30oC) i przekazuje je do górnego źródła o wysokiej temperaturze (instalacja CO, CWU) Dolne źródło ciepła powinno charakteryzować się niezmiennością temperatury w ciągu roku.

Uzyskane w ten sposób ciepło wystarczy do ogrzania budynków mieszkalnych. Właściwa pompa składa się z 4 elementów:

  • parownika,
  • skraplacza,
  • sprężarki,
  • zaworu rozprężonego.

Źródło ciepła o niskiej temperaturze ogrzewa czynnik krążący w układzie (solanka woda)który przepływając przez parownik doprowadzany jest do wrzenia, wskutek czego paruje. Para sprężana jest w sprężarce gdzie jej temperatura gwałtownie wzrasta. Gorąca para trafia do skraplacza, gdzie jej ciepło przekazywane jest wodzie krążącej w instalacji grzewczej. Skroplona para przez zawór rozprężny i parownik powraca do punktu wyjścia i proces przebiega ponownie.

Pompa ciepła wytwarza ciepło w bardzo ekonomiczny i przyjazny środowisku sposób. Praca pompy jest w pełni zautomatyzowana i niehałaśliwa.

Efektywność pompy ciepła waha się od 3,5-8; oznacza to, że 1 kW energii włożony w prace pompy dostarcza 3,5 -8 kW energii do ogrzewania. Tradycyjne źródła ciepła mają efektywność poniżej 1. System nie wytwarza żadnych substancji ubocznych, jest w pełni ekologiczny i tani w eksploatacji.

Budowa strony www współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG IIIA Polska (Województwo Zachodniopomorskie) - Meklemburgia Pomorze Przednie / Brandenburgia.
Tlo