Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji w Polityce plików cookies.

License Key Error.
[Running in limited mode] [Help]

Maj
P W S C P S N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
             
LogoLogo

NOC NAUKOWCÓW w Ostoi - relacja

Zegarek dodano: 2018-10-04 14:40:45

Europejska Noc Naukowców już za nami! Piątek 28 września upłynął nam na fantastycznych grach, zabawach i warsztatach!  W naszym Ośrodku, gościliśmy blisko 250 uczestników, tych małych i tych dużych. Wydarzenie realizowane także w pozostałych jednostkach ZUT to inicjatywa mająca na celu zainteresowanie dzieci, młodzieży i dorosłych tematami związanymi z nauką i pokazanie, że bycie badaczem to może być wspaniała przygoda.

W naszym Ośrodku wspólnie bawiliśmy się podczas  warsztatów edukacyjnych i pokazów, na których zaprezentowane zostały fakty i ciekawostki ze świata odnawialnych źródeł energii. Okazją do sprawdzenia zdobytej wiedzy była rozgrywka gry terenowej w Ośrodkowym parku.
Także w aktywnościach popołudniowych mieliśmy dla Was sporo ciekawych propozycji. Dzięki urządzeniom umożliwiającym produkcję prądu przy pomocy roweru wyprodukowaliśmy energię elektryczną, która służyła nam do zasilania panelu z żarówkami (im większa produkcja prądu tym więcej żarówek udało się zasilić, w produkcji energii pomagało głośne kibicowanie). Dzieci miały możliwość pościgać się na gokartach wyposażonych w panel PV, który energię potrzebną do jazdy wytwarza ze Słońca (wytworzona energia może być magazynowana). Oczywiście nie zabrakło warsztatów eko-kreatywnych, podczas których uczestnicy mieli możliwość wykonania opasek, bransoletek z materiałów recyklingowych. Pokazy i eksperymenty z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych, urządzeń i zabawek wykorzystujących odnawialne źródła energii wzbudzały wiele śmiechu i radości, można było poeksperymentować m. in. z modelem elektrowni wiatrowej, panelami PV, a także przetestować działanie licznych zabawek i pomocy dydaktycznych (najbardziej naszym odwiedzającym podobały się skaczące żaby fotowoltaiczne i zegary zasilane owocami).

Podczas warsztatów usłyszeliśmy nawet od jednej z uczestniczek (Madzia, lat 8), że "Noc Naukowców w Ostoi to najlepsza impreza w caaaałym roku!!!!"

 My oczywiście podzieliliśmy się oprócz wiedzy naszą pozytywną energią przy pożegnalnym ognisku.

Fotorelacja z wydarzenia dostępna jest na naszym profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/pg/O%C5%9Brodek-Szkoleniowo-Badawczy-w-Zakresie-Energii-Odnawialnej-w-Ostoi-596396763756219/photos/?tab=album&album_id=2132084466854100

Dziękujemy wszystkim odwiedzającym i zapraszamy za rok!!!

Budowa strony www współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG IIIA Polska (Województwo Zachodniopomorskie) - Meklemburgia Pomorze Przednie / Brandenburgia.
Tlo