Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji w Polityce plików cookies.

License Key Error.
[Running in limited mode] [Help]

Marzec
P W S C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
LogoLogo

FESTIWAL NAUKI w Ostoi - relacja

Zegarek dodano: 2017-10-02 09:40:28

W dniach 18-20 września 2017 w Ośrodku Szkoleniowo-Badawczym w Zakresie Energii Odnawialnej w Ostoi, przeprowadzone zostały warsztaty w ramach kolejnej edycji Zachodniopomorskiego Festiwalu Nauki. Uczestnikami warsztatów byli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz podopieczni przedszkoli. Łącznie odwiedziło nas 283 uczniów.

Tematyka zajęć obejmowała informacje związane z tematem energii odnawialnej, nazwanej na potrzeby Ośrodka „Kolorową energią", w szczególności skupialiśmy się na energii słońca. Uczestnicy zajęć mieli okazję dowiedzieć się czym jest Słońce, wiatr, woda, biomasa
a także energia geotermalna. Przeprowadzone zostały warsztaty praktyczne obejmujące doświadczenia z wykorzystaniem paneli PV, modeli turbiny wiatrowej, filtracji wody oraz przedstawiono rodzaje biomasy. Uczestnicy brali również udział w podchodach ekologicznych, gdzie pokonując specjalnie wyznaczoną trasę zdobywali informacje o naszym Ośrodku, ale także o energii odnawialnej.  

Na uczestników festiwalu czekało też wiele atrakcji i zajęć praktycznych. Najmłodsi mieli okazję samodzielnie zbudować wiatraczki, natomiast starsi uczestnicy budowali auta solarne,
a także badali wpływ zacienienia paneli PV na produkcję prądu przez te urządzenia. Na zakończenie warsztatów uczniowie uczestniczyli w ognisku integracyjnym.

Jak co roku zajęcia realizowane w ramach Festiwalu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, wszystkich chętnych zapraszamy za rok!

 

Budowa strony www współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG IIIA Polska (Województwo Zachodniopomorskie) - Meklemburgia Pomorze Przednie / Brandenburgia.
Tlo