Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji w Polityce plików cookies.

License Key Error.
[Running in limited mode] [Help]

Marzec
P W S C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
LogoLogo

Wizyta Nauczycieli z Ukrainy

Zegarek dodano: 2017-04-04 21:02:12

W dniu 21 marca do Ośrodka zawitała grupa 17 Nauczycieli z Ukrainy ze szkoły w Taraszczy ( ok 180 km od Kijowa), którzy przyjechali do Szczecina z tygodniową wizytą w celu wymiany doświadczeń, zapoznania się z polskim systemem edukacji na poziomie szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz szkół wyższych. Organizatorzy wizyty w ramach Polsko-Ukraińskiej Współpracy Nauczycieli to: Kuratorium Oświaty w Szczecinie, Urząd Miasta Szczecin, Konwent Współpracy Samorządowej Polska - Ukraina oraz Dom Kultury „Słowianin". Patronat nad wydarzeniem objął Konsul Honorowy Ukrainy w Szczecinie Henryk Kołodziej oraz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Nasi goście mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, a także uczestniczyć w szkoleniu nt. odnawialnych źródeł energii. Podczas szkolenia przedstawiono działalność Ośrodka a także zapoznano Nauczycieli z podstawowymi źródłami energii odnawialnej. Nasi odwiedzający z zainteresowaniem oglądali liczne pomoce dydaktyczne, zadawali również wiele pytań dotyczących zainstalowanych urządzeń OZE podczas zwiedzania obiektu.
Oprócz części szkoleniowej był także czas na rekreację - w końcu w Ostoi wierzymy w naukę poprzez zabawę i doświadczenie, a więc wspólnie wykonaliśmy unikatowe torby ekologiczne, które każdy mógł zabrać na pamiątkę, a także ścigaliśmy się w produkcji energii na energorowerach (najlepsze wyniki zostały nagrodzone kwiatkami solarnymi).  Doskonałym zakończeniem dnia było ognisko z kiełbaskami.
To było dla nas wyjątkowe spotkanie - DZIĘKUJEMY!!!

 

 

ZapiszZapisz
Budowa strony www współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG IIIA Polska (Województwo Zachodniopomorskie) - Meklemburgia Pomorze Przednie / Brandenburgia.
Tlo