Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji w Polityce plików cookies.

License Key Error.
[Running in limited mode] [Help]

Marzec
P W S C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
LogoLogo

„Postaw na Słońce”

Zegarek dodano: 2016-06-17 11:21:11
W dniu 10-06-2016r. mieliśmy okazję uczestniczyć w konferencji "Odnawialne źródła energii" organizowanej przez uczniów Zespołu Szkół Ogrodniczych w Szczecinie. Konferencja odbyła się w ramach podsumowania II edycji edukacyjnego projektu „Postaw na Słońce" organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Koordynatorem konferencji byli uczniowie klasy I TK i I TW Drużyna CEO „PROMIEŃ TKW" wraz z opiekunem Panią Izabellą de Weyher.

Celem konferencji było upowszechnianie wiedzy na temat korzyści środowiskowych i ekonomicznych, jakie daje wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii (OZE), a w szczególności ogniw fotowoltaicznych. Konferencję otworzyła Pani Lila Pławińska Dyrektor Zespołu Szkół Ogrodniczych w Szczecinie. Następnie uczniowie zaprezentowali wpływ produkcji energii ze źródeł nieodnawialnych na środowisko przyrodnicze, wyczerpywaniu się surowców, z których pozyskiwana jest energia. Omawiali sytuację Polski na tle innych krajów w aspekcie korzystania z OZE oraz przedstawiali możliwości wsparcia finansowania mikroinstalacji OZE dla indywidualnych odbiorców - taryfy FIT, środki publiczne. Uczniowie zaprezentowali również efekty swojej pracy konkursowej polegającej na wykonaniu analizy energetycznej oraz uproszczonych kalkulacji ekonomicznych dla mikroinstalacji fotowoltaicznej zaopatrującej w energię elektryczna. Obliczenia dokonali dla budynku szkolnego oraz czterech domków jednorodzinnych. Na konferencje zostali zaproszeni goście w osobie Pani Agaty Judzińskiej-Kłodawskiej z Ośrodka Szkoleniowo-Badawczego w Zakresie Energii Odnawialnej w Ostoi, która zaprezentowała rodzaje urządzeń korzystających z energii słonecznej przedstawiając ich zalety oraz wady. Ponadto zaprezentowała instalacje odnawialnych źródeł energii zainstalowane w Ośrodku. Pan Michał Lidwin - doradca energetyczny Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, który zaprezentował zasady funkcjonowania programu PROSUMENT, ilość środków przeznaczonych na ten program oraz ich bieżącą realizację. Obecna była również Pani Katarzyna Krygier - Dyrektor Banku Ochrony Środowiska czwartego oddziału w Szczecinie. Uczniowie zadbali również o możliwość udzielania pytań gościom, podczas tego bloku można było się dowiedzieć jakie środki zostały jeszcze do rozdysponowania w ramach programu PROSUMENT, kto się o nie może starać oraz jak je rozliczać.

Gratulujemy uczniom efektów swoich działań oraz życzymy wygranej w konkursie „Postaw na Słońce" organizowanej przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Do obejrzenia dodatkowej relacji zaproaszmy na stronę Zespołu Szkół Ogrodniczych w Szczecinie.  

Budowa strony www współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG IIIA Polska (Województwo Zachodniopomorskie) - Meklemburgia Pomorze Przednie / Brandenburgia.
Tlo