Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji w Polityce plików cookies.

License Key Error.
[Running in limited mode] [Help]

Luty
P W S C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
             
LogoLogo

66 polsko-niemieckie forum przedsiębiorców

Zegarek dodano: 2012-11-27 15:42:37

Szanowni Państwo,

stowarzyszenie Kommunalgemeinschaft Europaregion POMERANIA e. V.
organizuje w dniu 5 grudnia 2012r. w Grimmen 66. Polsko-Niemieckie Forum Przedsiębiorców pod nazwą "Szanse wynikające z przełomu w polityce energetycznej oraz związane z tym wyzwania dla gospodarki i polityki".

Energia - niezależnie w jakiej postaci - staje się coraz droższa, natomiast zasoby tradycyjnych źródeł energii na świcie kurczą się. Jest to oprócz ochrony środowiska kolejny powód, aby postawić na takie rozwiązania alternatywne jak biomasa, słońce, ciepło ziemi, siła wiatru itd. Olbrzymi potencjał tkwi w opinii ekspertów w bioenergii.


Przełom w polityce energetycznej należy do wielkich wyzwań XXI stulecia i wymaga różnorodnych, zazębiających się działań: obok przyrostu energii odnawialnych, których udział w zużyciu prądu brutto w Niemczech ma osiągnąć do 2050 roku ok. 80 procent, są to dostępność po konkurencyjnych cenach, szybka rozbudowa infrastruktury sieci przesyłowych i dystrybucyjnych, rozwój magazynów energii oraz energetycznie efektywne rozwiązania dla konwencjonalnych elektrowni, budynków, komunikacji drogowej i przemysłu. Należy również podjąć działania mające na celu obniżenie zużycia energii oraz unikanie utraty energii m. in. poprzez termoizolację i zamknięte obiegi energetyczne. Poprzez zdecentralizowane wytwarzanie prądu otwierają się nowe możliwości współuczestnictwa i współdecydowania dla odbiorców energii. Samowystarczalność energetyczna w formie wiosek bioenergetycznych staje się coraz bardziej interesującą formą produkcji energii.


Bez inwestycji firm sektora energetycznego w nowe produkty, urządzenia przetwarzające i nowe technologie nie da się jednak wykorzystać zalet bioenergii i odnawialnych źródeł energii. Zachęty finansowe wynikające z odpowiedniego ustawodawstwa muszą wspierać tę branżę oraz dać sygnał kontynuacji.


Mamy nadzieję, że zarówno załączony program jak również referenci, których udało się nam pozyskać, wzbudzą Państwa zainteresowanie. Będzie nam bardzo miło powitać Państwa jako uczestników tego forum, które obok specjalistycznych wykładów i sprawozdań z praktyki oferuje jako uzupełnienie prezentacje firm. Proszę więc skorzystać z okazji nawiązania bądź pogłębienia kontaktów z innymi uczestnikami, a także wysondowania możliwości współpracy.

 

PROGRAM FORUM

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Budowa strony www współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG IIIA Polska (Województwo Zachodniopomorskie) - Meklemburgia Pomorze Przednie / Brandenburgia.
Tlo